“Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti Vācijā - 3.diena

 

“Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti ceļojuma noslēdzošo dienu sāka ar Štutgartes apskati gida pavadībā. Vēlāk viņi devās uz topošās augstākās ēkas pisētā - Cloud No.7 būvlaukumu, kur iepazinās ar ēkas būvniecības procesu, specifiskiem risinājumiem, tehnoloģijām un tehniskajiem parametriem, kā arī inovatīviem ārsienu risinājumiem no vieglām tērauda konstrukcijām.

 

Nosaukums Cloud No. 7 dots ekskluzīvam un ļoti modernam dzīvojamo ēku projektam ar viesnīcu kompleksu Švābijas metropoles sirdī. Īstenojoties milzīgam projektam Stuttgart 21, dzelzceļa stacijas tiešā tuvumā veidojas Eiropas kvartāls, kas ir viens no nozīmīgākajiem iekšpilsētas attīstības projektiem Vācijā. Teritorijās, kas atbrīvojas gar bijušajām dzelzceļa trasēm, pletīsies pilsētas dzīvojamais rajons, tādējādi pilsētas veidolā iekļausies viens no Dienvidvācijas lielākajiem iepirkšanās centriem, moderni dzīvokļi, atraktīvas izklaides vietas un kultūras iestādes, kā arī jaunā pilsētas bibliotēka.


Pie jaunizveidotā iekšpilsētas kompleksa ziemeļu ieejas drīz lepni sliesies Cloud No. 7 ‒ 61 metru augsta 18 stāvu dzīvojamā ēka, kas būs augstākā pilsētā. Ēkas septiņos apakšējos stāvos tiks ierīkota Steigenberger luksusa viesnīca, bet augšējos 11 ‒ kvalitatīvi apartamenti un luksusa dzīvokļi. Iespaidīgi ir ne tikai ēkas apjomi – arī būves tehniskais izpildījums iemieso nākotnes standartus, jo tiek izmantotas modernākās vieglās būvkonstrukcijas. Ēkas fasādē izmantoti novatoriski ārsienu risinājumi no Knauf vieglajām tērauda konstrukcijām. Tieši ar šīm konstrukcijām “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti varēja praktiski iepazīties.

 

Laureāti paviesojās dažādās ēkas zonās un stāvos, kur minētās ārsienu būvkonstrukcijas bija apskatāmas dažādās būvniecības stadijās. Fasādē, kur sienu augstums ir robežās no apm. 300 cm līdz 360 cm, izmantotas Knauf Aquapanel modeļa W388E dubultstatņu konstrukcijas, kas vispirms pārliecina ar nelielo svaru (apm. 90 kg/m²) un vienlaikus ārkārtīgo izturību. Tā kā no Knauf CW profiliem, Knauf Insulation minerālvates izolācijas plātnēm, Knauf Diamant ģipša plāksnēm un Knauf Aquapanel® Cement Board Outdoor plāksnēm ir izveidota īpaša sienas konstrukcija, šī tehnoloģija nodrošina labu skaņas izolāciju un labāko siltumizolāciju, kuras U vērtība ir mazāka par 0,20 W/(m²K). Lēmumu izmantot šo sistēmu būvnieki pieņēma tāpēc, ka tā ir īpaši noturīga pret vēja radītu slodzi, proti, 1,7 kN/m², un to iespējams pielāgot un ātri samontēt būvlaukumā. Ekskursijas dalībnieki uzzināja objekta plānošanas tehniskās detaļas un ārsienu konstrukcijas priekšrocības, tostarp Knauf risinājuma lielisko pielāgojamību un viennozīmīgo priekšrocību svara ziņā.

 


Created with flickr slideshow.

 

 

“Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti Vācijā - 2.diena

 

Ceļojuma otrajā dienā, 3.novembrī, “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti piedalījās ekskursijā pa “Knauf” rūpnīcu un noskatījās prezentāciju "Knauf" akadēmijā.

BLB laureātiem atklājās pārsteidzoša aina  - Bavārijas Romantiskajā ielejā, vietā, kuru izvēlās gan jaunie, gan vecāka gājuma ļaudis atpūtai dabā, vietā, kur tiek audzētas vīnogas un  ražots baltvīns, kas tiek servēts uz karalienes Elizabetes II galda, atrodas milzīgs industriālais komplekss. Caur to ik pa brīdim ar ātrumu 140km/h traucas Intercity ātrvilciens, sadalot teritoriju divās gandrīz vienādās daļās. It kā kompensējot ātrvilciena nekaunību, ģipškartona ražošanas līnija zem zemes šķērso ātrvilciena sliežu ceļu. Katrs iet savu ceļu bez problēmām. Loģistikas un noliktavas teritorija aizņem ap 34 hektāru lielu teritoriju un, skatoties uz to, šķiet, ka tās robežas saplūst ar horizontu. Katras 5 min 24/6 noliktavu atstāj kravas auto ar gatavo produkciju. Jāpiebilst, ka ne tikai ātrvilciena sliežu ceļš šķērso ražotni, bet arī starppilsētu Vircburga – Nīrberga autoceļš. Un tas viss līdzsvarā ar dabu! Iphofenā dzied putni, jo par tiem tur īpaši rūpējās – katrs putnu būrītis ir īpaši uzskaitīts un aprīkots. Pārstrādājot ražošanas gaitā izveidojušos atkritumus, pat dūmi, kas ceļas no skursteņiem rūpnīcas teritorijā, nav "īsti" dūmi, bet rasa, ko vējš aiznes līdz netālajiem ciemata vīna laukiem, kas nepieciešama vīnogulāju lapām. Apkārtējos kalnos ir bagātīga flora un fauna, no kuras profitē gan vietējie mednieki, gan restorāni. 

Taču galvenā vērtība un lielākais sasniegums, ar ko lepojas Knauf ir personāls, līdzīgi kā “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti, 2015.gadā firma Knauf ieguva labākā darba devēja statusu Vācijā. Tas tika arī atspoguļots Vācijas top žurnālā Focus.

 

Rūpnīcā “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti iepazinās ar ražošanas procesu, produktiem, loģistikas centru, kā arī BIM sistēmu, kuru uzņēmums pielieto jau kopš 1987. Pēc "Knauf" apmeklējuma “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti pārbrauca uz Štutgarti, kur apmeklēja mūziklu "Rocky" "Stage Palladium" teātrī.

 


Created with flickr slideshow.

 

“Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti Vācijā - 1.diena

 

 

Šodien, 2.novembrī “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti ieradās Vācijas pilsētā Frankfurtē, kur apmeklēja “Knauf” refeneces objekta – arhitektūras un TOP-Biznesa centru “The Squaire”. 

 

Vēlāk viņi iepazinās ar “Knauf” muzeja ekspozīciju Iphofenā, kā arī gida pavadībā apskatīja Bavārijas mazpilsētu Iphofenu, kuras galvenās vērtības ir jau minētais "Knauf", koks un vīns.

 


Created with flickr slideshow.

 

 

2011.gadā Frankfurtes lidostas kompleksam "The Squaire" ir pievienotas divas ievērojamas Hilton viesnīcas. Ar atšķirīgiem Knauf dizaina elementiem un integrētiem apgaismojuma efektiem tika radīts iespaidīgs interjers, kura kulminācijas punkts ir deju zāle.

Viesnīcas Hilton Garden Inn vestibila griesti veidoti ar Knauf Gips KG dizaina elementiem, kas griestos iestrādāti kā taisnstūrveida padziļinājumi.
Lielās, blakus esošās Hilton viesnīcas bāra sienām ir ieliektas virsmas, kas veidotas, veicot sauso apdari ar Knauf Gips KG formas dēļiem, kas ir arī griestu apdares risinājums. Griesti ir veidoti kā Knauf Cleaneo akustiskie griesti ar optimizētu struktūru, kas sastāv no perforētām plātnēm, stikla šķiedras vilnas un fumi akustiskā apmetuma. Tāpat kā viesnīcas Garden Inn reģistratūrā, apgaismes paneļi formā ir iestrādāti, izmantojot Knauf formas elementus.
Deju zāle, kuru, tāpat kā visu pārējo viesnīcas interjera dizainu, projektējis uzņēmums JOI-Design no Hamburgas, ieguvusi vizuļojoši sudrabainu toni. Deju zāles apaļais brīvstāvošais stabs tika veidots kā tērauda rāmis, kas no ārpuses ir pilnīgi pārklāts, bet iekšpusē izklāts ar sausās apdares elementiem. Sienām tika izmantotas t. s. Diva Walls no Knauf W145 sistēmas, kas nodrošina augstu ugunsdrošību (F90A) un lielisku skaņas izolāciju.
Knauf kopā ar Knauf Integral palīdzēja atrast piemērotu apdares risinājumu arī lielās deju zāles griestiem ar viegli izteiktu kupolveida jumtu. GIFAfloor FHB bija neparasts, bet ideāli piemērots risinājums dobās grīdas, jo šajā gadījumā izliekumu varēja apvienot ar izturību un funkcionalitāti.
Arhitekts: JOI-Design GmbH
Būvniecības gads: 2011.

Mazā pilsēta Iphofena! Tikai 3000 iedzīvotāju un vairāk kā 900 gadu vēsture pilsētas statusā. Šajā mazajā šūpulī tika izauklēta pasaulē vadošā Knauf ģipškartona plākšņu ražotne. Latvija 1938.gadā bija pirmā valsts kontinentālā Eiropā, kura uzsāka ražot ģipškartonu – Rīgas ģipša plāksnes. Firma Knauf lepojas ar to, ka spēja labot Padomju laika izsisto robu, atsākt ģipškartona ražošanu Latvijā.

 

Mārīte Šperberga


“Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti devušies ekskursijā uz Vāciju.

 

Šodien, 2.novembrī “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” laureāti devušies ekskursijā uz Vāciju. 

 

Šodien “Būvindustrijas Lielā Balva” laureāti apmeklēs “Knauf” refeneces objekta – arhitektūras un TOP-Biznesa centru “The Squaire”. Vēlāk viņi dosies uz “Knauf” muzeju Iphofenā un gida pavadībā iepazīs Bavārijas mazpilsētu Iphofenu.

 

“Būvindustrijas Lielā Balva” tika piešķirta divās kategorijās: Mūža ieguldījums būvindustrijā un Gada inženieris/arhitekts, kas iekļauj nominācijas Gada inženieris, Gada arhitekts, Gada jaunais arhitekts, Gada jaunais inženieris. 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņēma galveno balvu Pamatakmeni un citas nozīmīgas balvas. Tā ir nozares un visas Latvijas sabiedrības pateicība Latvijas labākajiem būvniekiem, īpaši izceļot balvas saņēmējus kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā, no kuriem mācījušies daudzi jaunie.

 

Balvu kategorijā Gada inženieris 2016 saņēma AS Latvijas tilti valdes loceklis, galvenais inženieris – projektu vadītājs Andrejs Bočkarjovs; SIA RERE BŪVE projektu vadītājs Juris Grodņa un AS UPB Metāla konstrukciju būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, ēku konstrukciju būvinženieris Zigis Ostelis.

 

Balvu kategorijā Gada arhitekts 2016 saņēma arhitekti Arnis Kleinbergs no SIA Arhis Arhitekti un Juris Mitenbergs no SIA AB3D.

 

Balvu kategorijā Gada jaunais inženieris 2016 saņēma AS UPB Rīgas būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, ēku konstrukciju būvinženieris Edgars Zelčs.

 

Visiem viņiem piešķirts arī  “Knauf” organizēts ceļojums – profesionāla ekskursija uz Franfurti, Iphofenu un Štutgarti. Grupas vadītājs būs “Knauf” tehniskais vadītājs Andris Veinbergs.


Ņemot vērā Laikmetīgās mākslas muzeja projekta uzsākšanu, ceļojumā nedosies arhitekts Juris Mitenbergs. Viņa vietā “Knauf” ceļojumā līdzi aicinājis sava sadarbības partnera  SIA “Merks” pārstāvi Ivo Boruku, kurš arī pretendēja uz uzvaru “Būvindustrijas Lielā balva” kategorijā “Jaunais inženieris”, bet lielā konkurencē aiz laureāta iepalika par pāris punktiem (viņš strādājis būvēs, kuras ieguvušas 1. un 2.vietu  skatē “Gada labākā būve Latvijā” gan 2014., gan 2015 gadā).

 

Būvindustrijas lielo balvu organizē Latvijas Būvinženieru savienība un nozares visvairāk lasītais žurnāls Būvinženieris sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. Būvindustrijas lielās balvas patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sadarbības partneri: Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 

Kandidātus Būvindustrijas lielajai balvai izvirzīja Latvijas uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, būvnieki. Tos izvērtēja 44 sabiedrībā un kolēģu vidū atzīti būvindustrijas profesionāļi. Šogad balvai tika pieteikti 36 speciālisti, ar 20 no viņiem vērtētāji tikās klātienē.

 

Būvindustrijas lielā balva 2016 notika, pateicoties ģenerālsponsoram AEROC, sponsoriem: Sakret, PAROC, Merks, Knauf, RERE Grupa, Būvuzņēmums Restaurators un atbalstītājiem: RBSSKALS, Skonto Būve, Ramirent Baltic Rīgas filiāle, CMB, YIT celtniecība.