Latvijas Valsts prezidents 5. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pasniegs augstāko apbalvojumu būvniecības nozarē – „Būvindustrijas lielo balvu”.

5. septembrī pulksten 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā tiks godināti inženieri, arhitekti, projektu vadītāji un mācībspēki – augstākā apbalvojuma būvniecības nozarē – „Būvindustrijas lielās balvas” saņēmēji.

„Būvindustrijas lielā balva” tiek piešķirta divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada jaunais arhitekts", "Gada jaunais inženieris". 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņems galveno balvu “Pamatakmeni” un citas nozīmīgas balvas. Balva ir nozares un visas Latvijas sabiedrības pateicība Latvijas labākajiem būvniekiem, īpaši izceļot balvas saņēmējus kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā”, no kuriem mācījušies daudzi jaunie.

„Būvindustrijas lielo balvu” jau ceturto gadu organizē Latvijas Būvinženieru savienība un nozares lasītākais žurnāls „Būvinženieris” sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. „Būvindustrijas lielās balvas” patrons ir Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, sadarbības partneri – Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Savus kandidātus „Būvindustrijas lielajai balvai” Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, būvnieki varēja izvirzīt līdz 5. augustam.

Pieteiktos kandidātus izvērtēja 44 sabiedrībā un kolēģu vidū atzīti būvindustrijas profesionāļi. Kandidāti uzsver, ka tas vien ir pagodinoši – būt izvirzītiem, personiski tikties ar kompetentiem vērtētājiem un paust viņiem savu redzējumu par būvniecību. „Būvindustrijas lielās balvas 2016” ieguvēji ir zināmi, bet netiek publiskoti līdz apbalvošanas ceremonijai, kura notiks 2016. gada 5. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā. Balvas pasniegs Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, kā arī nozares pārstāvji.

Savu atzinību kādam no „Būvindustrijas Lielās balvas 2016” kandidātiem ir izteikuši arī gandrīz astoņi tūkstoši balsotāju internetā, kas ir liels skaits, jo no vienas IP adreses varēja balsot tikai vienu reizi. Lielais balsotāju skaits norāda uz sabiedrības interesi par šo valsts mēroga notikumu un cieņu pret kandidātiem.

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā „Būvindustrijas lielās balvas 2016” kandidātiem, uzsver: „Būvindustrijas lielo balvu, augstāko apbalvojumu nozarē, saņem tie speciālisti, kuri ir nozares lepnums, nozares pamatakmens. Augstais novērtējums izceļ gan prasmīgu skolotāju, gan zinošu pasūtītāju un radošu arhitektu, gan arī gudru projektētāju, talantīgu būvētāju un būvmateriālu ražotāju, kā arī vērīgu būvuzraugu.”

Latvijas Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata: „Latvijas būvindustrijai ir būtiska nozīme valsts sociāli ekonomiskajā attīstībā, tā ietekmē indivīda un visas sabiedrības dzīvi, tā rada materiāli tehnisko bāzi citām tautsaimniecības nozarēm un uzskatāmi raksturo valsts ekonomisko attīstību.” (Abu valsts augsto amatpersonu uzrunas pilnā apjomā var lasīt www.buvindustrijaslielabalva.lv.)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards atzīmē, ka izcili būvnieki ir visā Latvijā, ko apliecina būves reģionos un fakts, ka balvas aizceļos uz dažādām vietām mūsu valstī.

„Būvindustrijas lielā balva 2016” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram “AEROC”, sponsoriem: „Sakret”, “PAROC”, “Merks”, „Knauf”, “RERE Grupa”, “Būvuzņēmums Restaurators” un atbalstītājiem „RBSSKALS”, „Skonto Būve”, „Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, “CMB”, “YIT celtniecība”, “Būvinženieris”, building.lv, buvlaukums.lv, abc.lv, nozare.lv, buvbaze.lv, TVNET, radio „Skonto” un "Rīga TV24".

 

„Būvindustrijas lielā balva 2016” organizatoru vārdā Mārīte Šperberga,
Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle, žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore