“Būvindustrijas Lielā Balva 2015” laureāti devušies ceļojumā. 1.diena

2015.gada 9.decembris

Konkursa “Būvindustrijas Lielā Balva 2015” laureātus Cīrihes lidosta sagaidīja jau Ziemassvētku rotā. Tur viņi tikās ar konkursa sponsora “STO” pārstāvi Aldi Āboltiņu un sēdās busiņā, lai sāktu savu ceļojumu.

Sākotnēji laureāti apmeklēja Lucernu, kur apskatīja arhitektūras pērli - Jean Nouvel projektēto konferenču centru un tam līdzās esošo profesionālo arodskolu, kuras fasādes apdarē izmantoti STO apdares materiāla paneļi.

Tālāk konkursa laureāti devās iepazīt naksnīgo Cīrihi un Eiropas lielāko ūdenskritumu – Reinas ūdenskritumu.


Created with flickr slideshow.

 

 

“Būvindustrijas Lielā Balva 2015” laureāti devušies ceļojumā. 2.diena

2015.gada 10.decembris

Rūpnīcas STO apmeklējums un Lihtenšteina.

Pirmajā dienas pusē "Būvindustrijas Lielā Balva 2015" konkursa laureātus, SIA "Color line" pārstāvis A.Āboltiņa k-gs laipni aicināja apmeklēt STO rūpnīcu. Laureāti uzzināja interesantus faktus gan par rūpnīcas vēsturi, gan tika iepazīstināti ar šodienas darbu un jaunākajiem un modernākajiem apdares materiāliem.

Pēcpusdienā ceļotāji devās uz Lihtenšteinu. Ceļā uz pāris stundām izklīda biezā migla, ļaujot baudīt brīnišķīgās Šveices ainavas. Lihtenšteinas galvaspilsētā Vaducā ceļotāju ievērību izpelnījās modernās mākslas muzejs un valdības ēka (Landtag), ko projektējis vācu arhitekts Hansjōrg Gōritz.

 


Created with flickr slideshow.

 

 

“Būvindustrijas Lielā Balva 2015” laureāti devušies ceļojumā. 3.diena

2015.gada 11.decembris


Divu stundu braucienā no Švarcvaldes apgabalā esošās laureātu apmetnes vietas atrodas mēbeļu ražotāja VITRA izveidotā dizaina meka. Turp “Būvindustrijas Lielā Balva 2015” laureāti devās 11.decembrī.
VITRA ir 14 objektu komplekss, ko veidojuši pasules slavenākie arhitekti un dizaineri. Tur atrodas kā 1989.gadā tapušais arhitekta Franka Gērija dizaina muzejs, tā 2010.gadā tapusī Vitra House. Laureātiem bija iespēja iepazīties ar dizaineru radītajām kolekcijām un pašiem iejusties slaveno dizaineru interjeros, kā arī ko vairāk uzzināt par dizaina vēsturi.
Pēcpusdienā sekoja pārbrauciens uz Francijas Bugatti automobiļu muzeju. Ekspozīcija pārsteidza ar plašo automobiļu kolekciju: tajā apskatāmi auto no pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.
Diena un arī ceļojums noslēdzās ar braucienu uz Freiburgu,vakara pastaigu pa pilsētu un kolorītā Ziemassvētku tirdziņa apmeklējumu.


Created with flickr slideshow.

 

Teksts un foto: Signe Zuševica