Rīgā, 3. septembrī plkst.19.00 svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ekonomikas ministre Dana Reizniece - Ozola pasniegs balvas Latvijas divpadsmit labākajiem inženieriem, arhitektiem, būvmateriālu ražotājiem, mācībspēkiem un zinātniekiem, kurus būvindustrijas sabiedriskās organizācijas un profesionāļi ir atzinuši par prestižās „Būvindustrijas lielās balvas” cienīgiem.


„Būvindustrijas lielā balva” tiek dalīta divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”. Otrā kategorija iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada jaunais arhitekts" un "Gada jaunais inženieris". 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņems galveno balvu “Pamatakmeni” un citas nozīmīgas balvas.

Nozares sabiedrisko organizāciju izveidota plaša un zinoša žūrijas komisija, 30 būvindustrijas profesionāļi, ir izvērtējusi 31 kandidātu, kurus apbalvošanai izvirzīja uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, pamatojot, kāpēc tieši šis būvnieks ir pelnījis nozares augstāko apbalvojumu. Kategorijā “Gada inženieris/arhitekts” bija jāiesniedz arī vismaz divi ieteikumi no kolēģiem, pasūtītājiem vai sadarbības partneriem. Ar lielāko daļu kandidātu žūrija tikās klātienē. Kandidāti atzīst, ka tas ir pagodinoši – būt izvirzītiem, personiski tikties ar kompetentiem žūrijas locekļiem un paust viņiem savu redzējumu par būvniecību. Pozitīvi, ka gandrīz puse kandidātu ir no Latvijas reģioniem. Šī proporcija saglabājas arī balvu saņēmēju vidū.

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ekonomikas ministre Dana Reizniece - Ozola savās uzrunās „Būvindustrijas lielās balvas” kandidātiem, uzsver, ka ikviena būvniecības nozares projekta veiksmīgā īstenošanā izšķirošā loma ir ar būvniecību saistītu profesiju speciālistiem – viņu spējai plānot, projektēt, rēķināt, radīt, veidot.

Arī vairāk nekā 4200 Latvijas iedzīvotāju ir izteikuši savu atzinību „Būvindustrijas lielās balvas” kandidātiem, balsojot par simpātiju balvu www.buvindustrijaslielabalva.lv. Balsot no vienas IP adreses bija iespējams tikai vienu reizi. Balsotāju lielais skaits norāda uz sabiedrības interesi par šo valsts mēroga balvu un cieņu pret kandidātiem.

„Būvindustrijas lielās balvas” mērķis ir izcelt cilvēkus – nozares darbiniekus, pateicoties kuriem ir tapušas izcilas būves un izglītoti jaunie būvnieki. Pasākumu jau trešo gadu organizē žurnāls “Būvinženieris” un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām.

„Būvindustrijas lielā balva 2015” notiek, pateicoties sponsoriem: SIA „Sakret”, SIA „Merks”, SIA „YIT Celtniecība”, AS „RBSSKALS”, SIA “CMB”, AS „Strabag”, SIA „Knauf”, AS “Latvijas Finieris”, AS “Siguldas Būvmeistars”, AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Akzo Nobel Baltic” (Sadolin), AS „Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, “Sto SE & Co. KgaA” sadarbības partneriem Latvijā “Color Line” un “RaTrīs” un atbalstītājiem Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Būvnieku asociācija, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība, building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, nozare.lv, radio “Skonto”.Mārīte Šperberga, Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle