Šī gada 10.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē notika gadskārtējā Būvindustrijas Lielās Balvas pasniegšana nozares Goda ļaudīm, kurā piedalījās arī valsts augstākās amatpersonas.

Konkursa Būvindustrijas Lielā Balva pasniegšanas ceremonijas ideja balstīta visu būvindustriju apvienojošā, nekomerciālā, nozares sabiedrisko organizāciju rīkotā pasākumā ar mērķi izcelt cilvēku: arhitektu, būvinženieri, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares ļaudis, bez kuru līdzdalības un prasmēm nav iespējama nevienas būves tapšana.

Šogad Būvindustrijas Lielajai Balvai kopā tika izvirzīti 45 pretendenti: projektētāji, arhitekti, mācību spēki, zinātnieki, būvinženieri, būvinspektori, būvuzraugi un citi būvindustrijas pārstāvji. Tos izvirzījušas asociācijas, biedrības, kolēģi un darba kolektīvi. Pretendentus vērtēja 39 žūrijas locekļi divās kārtās - 21 pretendentu kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un 24 pretendentus kategorijā „Gada inženieris/arhitekts”.

Konkursa laureātiem tika pasniegta mākslinieces Katrīnas Vasiļevskas radītā un Andra Vītola realizētā balva - Pamatakmens,  ceļazīme uz Šveices un Vācijas labākajiem arhitektūras un būvniecības objektiem, kā arī Katrīnas Vasiļevskas radītais diploms un nozīmīte.

„Dod citam tikai to, kas pašam der! Tikai no dažām galvenajām personiskajām īpašībām, izaug personība, sabiedrību bagātinoša personība. Ētisku personību raksturo: gudrība, darbīgums, skaistums, priecīgums.”

Ar šiem Imanta Ziedoņa vārdiem klātesošos sveica konkursa vadītāji: konkursa organizatore un žurnāla "Būvinženieris" galvenā redaktore Mārīte Šperberga, uzņēmuma RBSSKALS padomes priekšsēdētājs, autosportists Māris Saukāns, konkursa organizatore Lana Jūra un Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs, SIA SAKRET komercdirektors Juris Grīnvalds.

Konkursa Būvindustrijas Lielā Balva laureātu apbalvošanas ceremoniju atklāja Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš.

Video: president.lv

Konkursa viesus un balvu pretendentus uzrunāja arī Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Speciālbalvas

Līdzās žūrijas balsojumam, konkursa atbalstītāji un sadarbības partneri sumināja savus favorītus, pasniedzot speciālbalvas.

Visvairāk balsu interneta balsojumā kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā” saņēma Gints Šķenders – ilggadējs Cēsu novada domes priekšsēdētājs, lektors Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātē un būvinženieris ar 33 gadu darba stāžu. Balvu Gintam Šķenderam pasniedza pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis.

Savukārt, kategorijā „Gada inženieris/arhitekts” visvairāk balsu interneta balsojumā saņēma Zenons Zaņevskis -  AS BMGS būvniecības projektu vadītājs, kurš šobrīd vada objektu „Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra”.  Zenonam Zaņevskim speciālbalvu pasniedza Latvijas Būvinženieru savienības priekšsēdētāja vietnieks Raimonds Eizenšmits.

Speciālbalva tika pasniegta arī arhitektei Renātei Truševskai - „Arhitektu biroja „Krasts” arhitektei un īpašniecei, kura to saņēma no Sto SE & Co. KgaA sadarbības partneru Latvijā SIA „Color Line” un SIA „RaTrīs” pārstāvja Alda Āboltiņa rokām.

2 speciālbalvas saņēma Oskars Upmalis - „YIT celtniecība” projektu vadītājs un pretendents kategorijā „Gada jaunais inženieris”, kura darba ikdiena šoruden rit daudzdzīvokļu mājas būvlaukumā Tālivalža ielā 21 un 21A Rīgā. Oskaram Upmalim balvu par ilgtspējīgas būvniecības principu realizēšanu augstā profesionālā līmenī pasniedza Knauf tehniskais direktors Andris Veinbergs, bet otru speciālbalvu - „Ramirent Baltija” Rīgas filiāles pārstāvis.

Nākamo simpātiju balvu SIA Sakret prezidents Andris Vanags pasniedza SIA Merks projektu vadītājam Maksimam Momotam, kurš 21.gadsimtā, iespējams, uzbūvējis visvairāk dzīvojamo māju Rīgā – Skanstes mājas, Skanstes virsotnes, Jaunbiķeri, Viesturdārza mājas u.c..

Speciālbalvu no Latvijas būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektora Leonīda Jākobsona saņēma arī Agris Vība,  A/S “SILTUMELEKTROPROJEKTS” celtniecības nodaļas priekšnieks. 55 gadus ilgajā darba mūžā Agris Vība piedalījies tādu siltumelektrostaciju projektu izstrādē kā Lukomļas, Mažeiķu, Pečoras, Arhangeļskas, Rīgas 1, Rīgas 2 un “Imanta”.

Apbalvoti tika arī pasniedzēji: RBSSKALS valdes priekšsēdētājs Edgars Štrauss speciālbalvu pasniedza Mārai Tūnai - Rīgas Tehniskās universitātes lektorei ar 55 gadu darba stāžu.

Savukārt, nacionālā delegāte Eiropas būvinženieru Padomē Vija Gēme speciālbalvu pasniedza Jurim Biršam - RTU būvniecības fakultātes docentam ar 43 gadu darba stāžu.

Īpašo speciālbalvu saņēma arī ceļinieku saimes pārstāvis Armanda Rocis - SIA”8 CBR” būvdarbu vadītājs un pretendents kategorijā „Gada jaunais inženieris”. Armandam Rocim balvu pasniedzs Rīgas tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes dekāns Juris Smirnovs.

 

Kategorijas „Gada inženieris/arhitekts” laureāti

Laureātiem kategorijā „Gada inženieris/arhitekts” tika pasniegta nozares balva -„Pamatakmens”, laureāta nozīmīte, diploms un ceļazīme ar laureātiem speciāli veidotu individuālu programmu uz labākajiem arhitektūras un būvniecības objektiem Šveicē un Vācijā.

Gada jaunais inženieris

Par kategorijas "Gada jaunais inženieris" laureātu kļuva Valdis Silnieks, SIA „Merks” būvdarbu vadītājs. Viņam vēl nav 30, bet ieguvis labu izglītību, un nu jau dažus gadus būvlaukuma rūdījumā top par kārtīgu inženieri. Viņš ir ierindā no agra rīta līdz vēlai naktij un cenšas apgūt visu – projektēšanu, būvdarbu un projektu vadību. Viņš komunicē  ar apakšuzņēmējiem, pasūtītāju, būvuzraugu, un viņa moto ir izaicinājums! Patlaban viņš ir projektu vadītājs un atbildīgais būvdarbu vadītājs Ugunsdzēsības depo lidostas "Rīga" teritorijā, kur galvenie  izaicinājumi  ir būvdarbu plānošana darbojošās lidlauka teritorijā, ievērojot Civilās aviācijas aģentūras drošības prasības. Viņam jārod risinājumi arī norobežojošo konstrukciju mezgliem, savietojot dažādus materiālus - metālu, betonu, alumīniju, stiklu. Viņš ir veicis atbildīgā būvdarbu vadītāja pienākumus RTU Enerģētikas un elektronikas fakultātes jaunbūves projektā. Pirms kādiem 4 gadiem intervijā viņš teicis, ka viņu nākotne nebaida, labam celtniekam darbs vienmēr atradīsies! Inženieru kategorijā viņš arī ieguvis visvairāk balsu interneta balsojumā.

Balvu Valdim Silniekam pasniedza Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Valdis Silnieks saņēma arī konkursa atbalstītāja - SADOLIN simpātiju balvu.

 

„Gada inženieris/arhitekts”

Kategorijā "Gada inženieris/arhitekts" par laureātu kļuva Uldis Kravalis, Būvkompānijas „RBSSKALS Būvsabiedrība” būvdarbu vadītājs. Viņš 6 gadus ir būvējis Latvijas Nacionālo bibliotēku un turpina to darīt vēl šobaltdien. 2008.gadā viņš stāvēja pie šīs ēkas pirmsākumiem, sāka ar betonēšanas darbiem, turpināja  jumta seguma izbūvi, pildot nesošo konstrukciju darbu vadītāja pienākumus. Viņš pats par šo liktenīgo objektu saka: „Lielākais izaicinājums bija izturēt visu šo laiku morāli”. Viņš ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbildīgais būvdarbu vadītājs, bijis atbildīgais būvdarbu vadītājs arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Infrastruktūras ēkas objektā.

Balvu laureātam pasniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Nākamais laureāts - Kaspars Bondars, RTU asociētais profesors, Civilo ēku būvniecības katedras vadītājs, SIA “Jensen Consult un ARHIS inženieri” būvkonstrukciju projektēšanas nodaļas vadītājs. Kategorijas "Gada inženieris/arhitekts" laureāta dzīves moto ir apvienot akadēmisko, pedagoģisko darbību ar aktīvu būvju projektēšanu, apsekošanu un ekspertīzi. Pēdējos sešos gados viņš vadījis 28 bakalauru darbus, 29 inženierprojektus un 15 maģistru darbus. Viņam ir izdevies paplašināt savas kompetences un specializēties šaurākās būvkonstrukciju projektēšanas jomās – tādās kā ģeotehnika un speciālie pamati. Viņš ir veicis Rīgas Starptautiskās autoostas autobusu platformas apsekošanu un aprēķinus, mērījis Rīgas Doma baznīcas konstrukciju plaisas, projektējis virkni dzīvojamo un industriālo objektu. Laureāts piedalījies Eirokodeksa standartu tulkošanā un LVS nacionālo standartu pielikumu izstrādē, kā arī Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas standartu un paraugaprēķinu izstrādē.

 

Balvu laureātam pasniedza Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Kā nākamais laureāts kategorijā "Gada inženieris/arhitekts" balvu no Latvijas Būvnieku asociācijas prezidenta Normunds Grinberga rokām saņēma Jānis Timšāns - SIA „Aqua - Brambis” vecākais inženieris. Kolēģi viņu dēvē par "kluso darba darītāju", uz kura pleciem gulstas liela atbildība un vadības groži. Viņa vārds, projektam uzsākoties, ir kā kvalitātes garants. Patlaban viņš ir Inženiera komandas vadītājs projektā „Būvdarbu inženiertehniskās uzraudzības pakalpojumi Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecība Ogrē”.  Projekts tiek realizēts pēc FIDIC dzeltenās grāmatas. Vēl viņš ir Inženiera komandas vadītājs projektā „Būvdarbu inženiertehniskā uzraudzība Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Mārupē 2.kārta". Viņš uzskata, ka būvniecība ir gan zinātne, gan tehnoloģijas, gan bizness, un būvniecībā labāk klāsies tad, kad biznesa komponente nestāvēs tik kliedzoši pāri tehniskajai un profesionālajai, un kad sabiedrība būvniecību pārtrauks uzskatīt tikai par līdzekli dažādu saimniecisku un nesaimniecisku politiku realizācijai. Laureāta darba stāžs ir 29 gadi. Viņš konsultē ūdenssaimniecības speciālistus gan individuāli, gan kā lektors, piedaloties kvalifikācijas celšanas kursos.

Nākamā laureāta kontā ir teju visu Latvijas lielāko pēdējā laikā tapušo ēku vadības un automatizācijas sistēmu izveide – Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta kompleksā, Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcijas projektā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projektā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas infrastruktūras objektā. Pēdējos gados viņš ir darbojies ēku automatizācijas risinājumu eksportā – realizējis vairākus ēku automatizācijas projektus kaimiņvalstī Igaunijā. Bet 2013.gadā, neraugoties uz savu lielo aizņemtību, ieguvis Latvijas čempiona tenisā senioriem grupā 35+ titulu!  Viņš pašaizliedzīgi velta savu laiku jauno speciālistu kvalifikācijas celšanā, strādājot Rīgas Tehniskajā universitātē. Par šo inženieri viens no viņa studentiem žūrijai raksta: "Priekšmets Inženiersistēmu automātika bija interesants ar to, ka teorija tika mācīta ar strādājošu sistēmu, ko varēja reāli aptaustīt, ne tikai skatīt bildēs literatūras avotos". Tas ir Andris Krūmiņš - SIA Lafivents valdes loceklis, automātikas nodaļas vadītājs, RTU Būvniecības fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūta docents.

Balvu laureātam pasniedza Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Par laureātu kļuva arī būvinženieris un inženierzinātņu doktors, kuru pieteicēji konkursam raksturo kā vienu no redzamākajiem un profesionālākajiem vidējās paaudzes inženieriem būvkonstrukciju projektēšanā Latvijā - Normunds Tirāns, SIA “Inženieru grupa “Kurbads”” un SIA „IG Kurbads” būvinženieris un biroja vadītājs. Šogad viņš pabeidzis izstrādāt "Z-towers" – Rīgas torņu virszemes daļas projektu un būvkonstrukciju projektu Latvijas paviljonam izstādei EXPO-2015 Milānā. Viņš ir projekta autors Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centram “Zeimuļš” Rēzeknē, metālkonstrukcijas noliktavai Ventspils akmeņogļu terminālī un virknei citu sabiedriski nozīmīgu būvju. Viņa ieguldījums ir neatsverams Latvijas būvkonstrukciju projektēšanas nozares attīstībā, audzinot jaunos inženierus, ko apliecina viņa paspārnē esošo audzēkņu uz „izcili” aizstāvētie bakalaura un maģistra darbi. Laureāta mīlestība ir augstceltnes – kopā ar kolēģiem veidoti vairāki starptautiski zinātniskie raksti par augstceltnes aprēķina modeļa pārbaudīšanu, dabā izmērot ēkas pašsvārstību frekvenci. Viņš arī vada Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas profesionālā standarta izstrādes darba grupu. Viņa rasējumi, aprēķina sējumi un tehniskie risinājumi tiek rādīti kā paraugs būvkonstrukciju tehnisko projektu noformēšanā gan studentiem, gan nozares profesionāļiem. Balvu laureātam pasniedza Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Normunds Tirāns saņēma arī simpātiju balvu no konkursa atbalstītāja KNAUF, ko laureātam pasniedza KNAUF tehniskais direktors Andris Veinbergs.

Kategorijas „Mūža ieguldījums” laureāti

Pamatakmeni par mūža ieguldījumu saņēma viens no vīriem, kas ietekmējis finiera  mūžu. AS “Latvijas Finieris” padomnieks, augstas kvalifikācijas inženieris ar 50 gadu stāžu Juris Biķis. Viņam ir nepārvērtējama nozīme bērza saplākšņa ražošanas  izveidošanai un attīstībai Latvijā. “Latvijas Finiera” pašreizējiem panākumiem Juris Biķis būvēja pamatus jau pirms četrdesmit gadiem, kad sāka strādāt rūpnīcas “Furniers” Konstruktoru birojā, kur jauno talantu pamanīja. Četrpadsmit gados no vienkārša konstruktora viņš kļuva par ģenerāldirektoru vissavienības pakļautības uzņēmumā — kas padomju laikos tā parasti nenotika. Jura Biķa plašā redzējuma dēļ Latvija tika pie vēl joprojām modernākās saplākšņa ražotnes rūpnīcā “Lignums”. Viens no koncerna uzņēmumiem Rēzeknē „Verems” ir veiksmīgs piemērs arī industriālo koka ēku būvniecībā Latvijā. Pēc Jura Biķa iniciatīvas rūpnīcas 14200 km2 platībā ir izmantotas Somijā līmētās koka konstrukcijas. No uzņēmuma ar trim ražotnēm “Latvijas Finieris” ir izaudzis par koncernu. Tā sastāvā ir 18 meitas uzņēmumi, no kuriem septiņi atrodas Latvijā, bet 11 – ārpus tās.

Būvmateriālu ražotāju asociācija piesakot Juri Biķi balvai, raksta, ka viņš ir vīrs, kuru nav iespējams par daudz saslavēt. Viņš pats no skaļiem slavinājumiem gan cenšas norobežoties un piekrīt, ka bijis sācējs, bet viss pašreizējais esot izveidots, pateicoties komandai.

Balvu kategorijā "Mūža ieguldījums" saņēma arī Vilnis Griķis - viens no vecākajiem praktizējošajiem konstruktoriem Latvijā. Viņam ir 85 gadi, būvniecībā viņš ir 57 gadus un pēdējos divdesmit viņš ir projektēšanas biroja SIA „Graf –X” galvenais konstruktors, bet sāka kā inženieris „Lauku projektā”. Vilnis Griķis ļoti vēlējās mācīties, bet no 11. klases tika izsūtīts uz Tomskas apgabalu. Latvijā viņš varēja atgriezties tikai 1956.gadā un viņš saprata, ka vēlas būvēt. Paralēli darbam mācījās, kļuva grupas vadītājs, nodaļas galvenais konstruktors.

Rīgas Krievu teātra rekonstrukcija, Latvijas Nacionālā teātra rekonstrukcija, Salaspils Katoļu baznīcas jaunbūve, Scania tehniskais centrs Rīgā, Jumpravas 8-gadīgā skola. Tie ir arī Vilņa Griķa objekti. Viņa kolēģi saka, ka Vilnim Griķim nav līdzvērtīga speciālista Latvijā: pacietīgs, profesionāls, uzcītīgs un godīgs. Viņam vienmēr var taujāt padomu. Viņa darbaudzināmie saka: "Varu pateikties liktenim par iespēju strādāt kopā ar Vilni. Viņš spēja vienkārši un pēc būtības norādīt risinājumu, tai pašā laikā neuzspiežot savu viedokli. Spilgts vecās tehniskās inteliģences pārstāvis, no kura jaunā paaudze vēl daudz var mācīties".

Par kategorijas "Mūža ieguldījums" laureātu kļuva arī Arturs Lešinskis - profesors Rīgas Tehniskā universitātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūtā, viesprofesors Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ainavu arhitektūras un būvniecības katedrā, SIA "Lafivents" valdes priekšsēdētājs, kurš kā pasniedzējs ir ieguvis īpašu RISEBA studentu atzinību.  Viņa lekciju noslēgumā studenti izsaka savu atzinību pieceļoties un aplaudējot. Arturs Lešinskis ir viens no vadošajiem zinātniekiem savā nozarē, pētījis enerģijas efektivitāti lauksaimniecības ražošanas ēku ventilācijas sistēmās. Artura Lešinska stāžs nozarē, kas saistīta ar apkuri, ventilāciju un kondicionēšanu ir 38 gadi.  Projektējis un audzinājis nozares jauno paaudzi. Pateicoties Artura Lešinska kompetencei, tapuši vairāki Latvijas būvnormatīvi un ēku energoefektivitātes direktīvas.

Kategorijā "Mūža ieguldījums" balva tika pasniegta arī Ventspils pilsētas domes Būvniecības kvalitātes kontroles daļas vadītājai Ingrīdai Eklonei. Viņa būvniecībā ir jau 44 gadus. Iepirkumu komisijā gadā izvērtē ap 50 pasūtījumiem. Principiāla. Viņas galvenais mērķis - kvalitatīvs būvobjekts, neatkarīgi no objekta apjoma un pasūtītāja. Būvfirmas viņu respektē. Viņa veicinājusi augstvērtīgu projektu īstenošanu Ventspilī (Amatu māja, Pārventas bibliotēka, Skolēnu jaunrades nams, Livonijas ordeņa pils). Ingrīda Eklone strādājusi arī par darba vadītāju un būvuzraugu. Ventspils domē par būvinspektori viņa nostrādājusi 21 gadu. Ingrīda Eklone ir lieliska darbaudzinātāja virknei praktiskajā būvniecībā strādājošajiem un jaunajiem speciālistiem, jo ir ārkārtīgi ieinteresēta viņu profesionālā izaugsmē. Sabiedriski aktīva.

Par kategorijas "Mūža ieguldījums" laureātu kļuva arī arhitekts, arhitektūras biroja SIA,,JS & Partneri" valdes priekšsēdētājs Juris Monvīds Skalbergs, kurš 53 gadus veltījis reālai Latvijas arhitektūrai un esošās vēsturiskās arhitektūras saglabāšanai. Viņš 20 gadus pārstāvējis Latvijas Arhitektu savienību Baltijas arhitektu savienībā kā prezidents un viceprezidents, vadījis Latvijas Arhitektu savienības pārstāvniecību Baltijas arhitektu savienībā un Starptautiskajā arhitektu savienībā. Daudzus gadus ir bijis Latvijas Arhitektu savienības „stūrakmens”, nealkstot atzinības. Juris Monvīds Skalbergs nozīmīgu ieguldījumu devis jauno arhitektūras speciālistu sagatavošanā, Valsts un Starptautisko  ar  arhitektūru  saistīto  konkursu  organizēšanā. Jaunībā, pirms izvēlēties profesiju, viņš šaubījies starp elektrību un arhitektūru. Tas bijis drūmais Staļina laiks. Tad viņš nav zinājis, ka arhitektūra sakņojas politikā. Naivi šķitis, ka arhitekti neprot radīt laikmetīgas ēkas. Tad īpašu grūdiena impulsu ģenerējusi Viļa Lāča grāmata „Akmeņainais ceļš” (nelabotais variants) un viņš kļuvis par arhitektu.  Juris Monvīds Skalbergs bijis Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras fakultātes pasniedzējs un projektēšanas institūta „Agroprojekts” arhitektūras biroja „Arbi” vadītājs. Viņa objekti ir Krievu drāmas teātris, daudzfunkcionālais centrs Valmieras rajona Lodes pagastā, projektēšanas institūts ”Agroprojekts”, 12 veikali „Drogas” Latvijā, Berga bazāra iekšējo ielu arhitektoniskais veidojums, kokapstrādes uzņēmums „BSW Latvija”, ap 25 individuālās ģimenes mājas, „Moduls – Rīga” administratīvā ēka, elektropreču tirdzniecības centrs „Profs” un citi objekti. Viņa vaļasprieki ir kalnu slēpošana un teniss. Juris Monvīds Skalbergs piedalījies PSRS arhitektu kalnu slēpošanas kluba dibināšanā un vadījis arī Latvijas Arhitektu savienības kalnu slēpošanas klubu.

Nākamais laureāts, kurš saņēma balvu kategorijā "Mūža ieguldījums", bija „KU Lat-Holding” padomes priekšsēdētājs Alberts Krols. Būvprakses 47 gados strādājis praktiski visos ar būvniecības vadību saistītājos amatos – sākot no iecirkņa priekšnieka un beidzot ar Valsts celtniecības komitejas priekšsēdētāju – ministru. Jau kopš 14 gadu vecuma viņš sācis strādāt būvēs, apgūstot sava tēva, Latvijas Nopelniem bagātā celtnieka pamatspecialitāti – flīzētājs. Ar Alberta Krola tiešu līdzdalību valstī no Daugavpils līdz Ventspilij ir uzbūvēti vairāki simti rūpnieciskās un lauksaimnieciskās ražošanas objekti, dzīvojamie kvartāli, skolas un pirmsskolas iestādes, slimnīcas un kultūras nami: Daugavpils ķīmiskās šķiedras rūpnīca, Daugavpils pievadķēžu rūpnīca, Daugavpils gaļas un piena kombināts, „Ventamonjaks” un „Kālija parks”, Latvijas Televīzijas centrs. Vairākus desmitus gadu Alberts Krols ir bijis Rīgas Tehniskās universitātes diplomprojektu vadītājs un recenzents. Šobrīd - Sūdzību izskatīšanas komisijas priekšsēdētājs, eksperts. Viņš ir korekts ar augstiem profesionālas ētikas principiem.

Balvas Būvindustrijas Lielā Balva 2014 laureātiem kategorijā "Mūža ieguldījums" pasniedza Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Būvindustrijas Lielā Balva ir augstākais novērtējums nozarē.

 

Būvindustrijas Lielā Balva 2014 notika, pateicoties galvenajam sponsoram SIA “Sakret”, sponsoriem: SIA “Merks”, SIA “YIT Celtniecība”, AS “RBSSKALS”, AS “BMGS”, AS “Strabag”, SIA “Knauf”, AS “AkzoNobelBaltic” (“Sadolin”), atbalstītājiem: AS “Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, Sto SE &Co. KgaA sadarbības partneri Latvijā, SIA „ColorLine”, SIA „RaTrīs”, nozare.lv, abc.lv, building.lv; būvlaukums.lv.

Būvindustrijas Lielo Balvu organizē žurnāls „Būvinženieris” un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar nozares nevalstiskajām organizācijām. Konkurss notiek divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”.

Konkursa "Būvindustrijas Lielā Balva 2014" foto iespējams apskatīt: https://www.flickr.com/photos/127015140@N06/sets/72157647588907086/show/

Foto: Sarmīte Livdāne